IV konkurs na najładniejsze palmy wielkanocne | eOpoczno.pl

IV konkurs na najładniejsze palmy wielkanocne

Views: 387

Już czwarty raz Gmina Poświętne, Parafia w Studziannie i Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem ogłaszają konkurs na najładniejsze palmy wielkanocne.

Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczna edycja skierowana jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz klasy 3 gimnazjum z terenu gminy Poświętne. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach, a podsumowanie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową 14 kwietnia po uroczystej Mszy Św. w Studzińskiej Bazylice. Wszyscy zainteresowani mogą składać swoje prace konkursowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Poświętnem do piątku 12 kwietnia.

Do wykonania konkursowych palm wielkanocnych należy wykorzystać tworzywa naturalne i tradycyjne formy zdobienia np. bazie – kwiatostany wierzby, kolorową bibułę i krepinę, papier, włóczkę, pióra, suszone kwiaty, borowinę itp. – Przy ocenie prac będą brane pod uwagę przede wszystkim następujące kryteria: tradycyjne formy zdobienia w zakresie formy, materiału, kolorystyki, estetyka wykonania pracy, kreatywność (innowacyjne elementy) i walory artystyczne, stopień trudności oraz czasochłonności zastosowanej techniki wykonania palmy – powiedział wójt Michał Franas.

Organizatorami konkursu są: Gmina Poświętne, Parafia w Studziannie i Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem. Regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

REGULAMIN

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *