Drzewica: Będą dodatkowe patrole policji | eOpoczno.pl

Drzewica: Będą dodatkowe patrole policji

Views: 207

Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł. insp. Konrad Kobierski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drzewica Janusz Reszelewski, w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie oraz kierownika Posterunku Policji w Drzewicy,podpisali porozumienie o służbach ponadnormatywnych.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie podpisano porozumienie o służbach ponadnormatywnych w ramach którego, na terenie miasta i gminy Drzewica zostanie zwiększona ilość patroli policyjnych, które będą kierowane w miejsca szczególnie zagrożone. Jest to już kolejne tego typu porozumienie podpisane z lokalnymi władzami samorządowymi.

Zgodnie z porozumieniem policjanci będą pełnić dodatkową służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego, a umundurowane patrole będą skierowane w najbardziej zagrożone miejsca. W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców zadaniem funkcjonariuszy będzie przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń, poprawa porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie. Gmina na ten cel przeznaczyła 5 tysięcy złotych, co pozwoli na uruchomienie dodatkowych dwuosobowych patroli policyjnych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *