Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/p24pl/eopoczno.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/p24pl/eopoczno.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/p24pl/eopoczno.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Sprawca napadu na ratownika medycznego zatrzymany | eOpoczno.pl

Sprawca napadu na ratownika medycznego zatrzymany

Views: 752

Dzięki determinacji policjantów, skrupulatnym zebraniu szeregu informacji, opoczyńscy kryminalni zatrzymali sprawcę pobicia ratownika medycznego. Okazał się nim 26 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do napaści na ratownika medycznego doszło w sobotę, 29 czerwca 2019 roku w opoczyńskim szpitalu. – Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że około godziny 1.30 pogotowie ratunkowe na Szpitalny Oddział Ratunkowy przywiozło mężczyznę, który nieprzytomny leżał na jednej z ulic miasta. Pacjent został przebadany, w tym sprawdzono stan jego trzeźwości. Wynik zaskoczył wszystkich. Okazało się, że mężczyzna ma prawie 6 promili alkoholu w organizmie. Medycy zdecydowali o pozostawaniu mężczyzny do wytrzeźwienia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – relacjonuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Niestety po kilku godzinach, pobytu w szpitalu mężczyzna zaczął być agresywny, zaczepiał innych pacjentów oraz personel. Ratownicy, którzy byli obecni na SOR chcieli go uspokoić i położyć do łóżka. Wówczas mężczyzna pięścią uderzył w twarz jednego z ratowników.

– Mężczyzna na wieść o powiadomieniu policji o jego agresywnym zachowaniu, uciekł ze szpitala przed przyjazdem funkcjonariuszy. Niestety personelowi szpitala nie udało się ustalić personaliów mężczyzny. W takich sytuacjach jak zawsze do ustalenia sprawcy przestępstwa zaangażowani zostali opoczyńscy kryminalni. Policjanci zebrali w sprawie wiele informacji, zabezpieczyli dowody. Ich determinacja w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty. 3 lipca funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 26-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego – dodała asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Mężczyzna usłyszał zarzut. Tłumaczył się upojeniem alkoholowym i niekontrolowaniem swoich emocji. Wyraził skruchę. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Przypominamy, za za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *