Lato pełne atrakcji! | eOpoczno.pl

Lato pełne atrakcji!

Views: 397

Tak jak każdego roku również i teraz, za sprawą wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, lato w Gminie Poświętne zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. I choć przed nami jeszcze niemal całe wakacje to w Poświętnem działo się już dużo. Warto wspomnieć tutaj choćby Wianki w Dębie połączone z jubileuszem 10-lecia KGW Dęba, które rozpoczęły czas letnich wydarzeń. Czerwiec zakończył się natomiast Piknikiem Patriotycznym, w którym uczestniczyli parlamentarzyści oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski. Przed nami kolejne ciekawe wydarzenia i imprezy, a najbliższa już w Anielinie…

W najbliższą sobotę przy świetlicy wiejskiej w Anielinie odbędzie się już IV edycja Festiwalu Pieroga. Wydarzenie będące połączeniem święta smaków kultury ludowej oraz kulinarnej, a także festynu rodzinnego rok rocznie zyskuje na popularności i frekwencji. W roku obecnym spodziewana jest przez organizatorów jeszcze większa liczba uczestników niż to było w minionych latach.

Dwa tygodnie po smakowitym święcie w Anielinie tj. 27 lipca w centrum Poświętnego odbędzie się plenerowy wieczór filmowy podczas, którego zaprezentowana zostanie jedna z produkcji filmowych zrealizowanych przede wszystkim na terenie, a jakże… gminy Poświętne. Oprócz projekcji filmu zaprezentowana zostanie również prezentacja multimedialna o dorobku i dziedzictwie filmowym lokalnego samorządu. Wydarzeni będzie stanowić realizację grantu sfinansowanego ze środków Stowarzyszenia „Dolina Pilicy”.

Również w sierpniu na wszystkich czeka nie lada kulturalna gratka, jaką niewątpliwie będzie koncert Filharmonii Łódzkiej w murach barokowej Bazyliki Świętej Rodziny w Studziannie. Wielka Msza c-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta wybrzmi w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. o godz. 19. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu letnich koncertów FŁ pn. „Kolory Polski”.

Tak jak w minionych latach wiele atrakcji zostało przygotowanych również z myślą o najmłodszych, którzy czas wakacji spędzają w gminie Poświętne. Wójt Gminy Poświętne wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną zapraszają na codzienną dawkę atrakcji, które w sposób zorganizowany odbędą się od 7 do 12 lipca, a także od 26 do 30 sierpnia. Ponadto GOK wspólnie z wójtem oraz Gminną Komisją Profilaktyki zorganizuje na półmetek wakacji wycieczkę edukacyjną dla uczniów wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy. Kolejne atrakcje planowane są na przełomie lipca i sierpnia oraz będą realizowane przy współpracy z Fundacją „Ostoja” w Opocznie.

Warto jeszcze dodać, że w sierpniu lub na początku września w Buczku odbędzie dla mieszkańców miejscowości i nie tylko, integracyjny grill połączony z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin. Okres letni zamkną naturalnie Dożynki Gminno-Parafialne, które tym razem odbędą się 8 września. Miejscem święta plonów będzie obiekt sportowy w Studziannie.

– Tak jak każdego roku, również i teraz pragniemy letnio-wakacyjny czas wypełnić atrakcjami i wydarzeniami skierowanymi do różnych grup wiekowych. Wiele z tych propozycji jak choćby Festiwal Pieroga w Anielinie, to inicjatywy społeczne, których realizację od samego początku jako samorząd szeroko wspieramy. Cieszy nas aktywność mieszkańców oraz ich zaangażowanie w organizację wielu letnich wydarzeń. Zapraszam do skorzystania z wszystkich przygotowanych ofert kulturalno-rozrywkowych. Wierzę, że każdy zainteresowany znajdzie u nas coś dla siebie – mówi wójt Michał Franas

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *