Śmiertelny wypadek podczas żniw | eOpoczno.pl

Śmiertelny wypadek podczas żniw

Views: 983

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku w miejscowości Zachorzów, gdzie 90-letni mężczyzna zginął podczas prac polowych.

Do zdarzenia doszło 20 lipca na polu w miejscowości Zachorzów w gminie Sławno.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas zbiórki słomy z pola 90-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego spadł z przyczepy wprost pod koła drugiej przyczepy. – Mężczyzna został przejechany i doznał obrażeń wewnętrznych. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do łódzkiego szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają opoczyńscy policjanci – poinformowała Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad BHP podczas prac polowych. Wakacje to nie tylko czas wypoczynku. Dla rolników to czas wytężonej pracy. Na polach oraz drogach dojazdowych pojawia się więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy tych maszyn. Osoby dorosłe obsługujące ten sprzęt powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *