W Modrzewiu bili rekord w resuscytacji | eOpoczno.pl

W Modrzewiu bili rekord w resuscytacji

Views: 361

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Modrzewiu brali udział w akcji bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę szkoleń dzieci oraz istotę umiejętności wykonywania RKO, dzięki czemu wzrastają szanse przeżycia osób z zatrzymaniem akcji serca.

Działania prowadzone były w sali gimnastycznej z wykorzystaniem 6 fantomów. W akcji łącznie wzięło udział 59 uczniów. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie uczniowie ćwicząc na fantomach uczyli się oraz przypominali sobie poprawne wykonywanie RKO.

Głównym organizatorem akcji była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a zadaniem jej było prowadzenie bez przerwy RKO na fantomach pomiędzy godziną 12.00, a 12.30.

– Uczniowie uczyli się i przypominali sobie poprawne wykonywanie RKO. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci chętnie uczą się pierwszej pomocy! Mamy nadzieję, że w razie potrzeby będą miały odwagę, aby tę wiedzę wykorzystać w ratowaniu drugiego człowieka – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Każde dziecko biorące udział w akcji otrzymało specjalną maseczkę do RKO.

Koordynatorem akcji był nauczyciel przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa – Janusz Aleksandrowicz.

Źródło: UM Opoczno

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *