Regulamin | eOpoczno.pl
 

Regulamin

Regulamin forum portalu „Piotrkowski24.pl”

Postanowienia ogólne:

1/ Nasze forum służy wymianie poglądów na tematy prezentowane w portalu i wątków okołotematycznych.

2/ Gdy już napiszesz i wyślesz, będziesz musiał poczekać, bo musimy sprawdzić, czy Twój wpis nie narobi nam kłopotów. Dlatego nie określamy czasu zatwierdzania komentarzy.

3/ Gdy już opublikujemy Twój wpis, odpowiedzialność za jego treść spada na Ciebie. Zobowiązujesz się do postępowania zgodnie z Regulaminem, a jego nieznajomość nie może tłumaczyć postępowania wbrew niemu.

4/ Wyrażasz zgodę na nieodpłatne publikowanie komentarzy.

5/ Korzystając z naszego portalu, zgadzasz się na zapisywanie plików cookies (tzw. ciasteczek) w swojej przeglądarce. Będą one zawierały jedynie najważniejsze informacje, takie jak: stan zalogowania, preferencje konta użytkownika oraz informacje o personalizacji treści w celach reklamowych. Oczywiście każdy z Was ma możliwość zablokowania informacji o wysyłanych plikach, a także wglądu do nich z pozycji swojej przeglądarki.

Zasady dyskusji:

1/ Dyskutować możesz w sposób dowolny, wszak kultura jest pojęciem względnym. Pamiętaj jednak, że Twoja wolność kończy się tam, gdzie naruszasz dobra osobiste innych. Nie będziemy więc publikować jałowych pyskówek i szeroko pojętego hejtu.

2/ Możesz nadawać swoim wpisom charakterystyczne identyfikatory (np. tytuły zawierające słowo lub słowa kluczowe), które pozwolą innym szybciej zapoznać się z Twoim stanowiskiem.

3/ Jeśli zamierzasz zredagować wpis, który łamałby powszechnie obowiązujące prawo lub namawiał do jego łamania, tudzież łamiący normy współżycia społecznego – oszczędź sobie czasu i energii, a nam fatygi, bo i tak go nie opublikujemy. Czego nie może być w Twoim wpisie? Nawoływania do popełniania przestępstw, wzywania do nienawiści na tle narodowym, rasowym czy wyznaniowym, pomawiania, obrażania przez używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne, propagowania zachowań sprzecznych z prawem i etyką. Wpis nie może naruszać również praw autorskich. Ponadto nie będziemy publikować:

a) nieuzasadnionych wulgaryzmów (wszak wulgaryzmy same w sobie uważamy za dopuszczalny środek ekspresji, którego ocena zależy od kontekstu wypowiedzi);
b) wpisów propagujących alkohol, inne środki odurzające lub narkotyki (bo czyż trzeba je reklamować?);
c) informacji obarczających zarzutami inne osoby (od tego jest prokuratura i sądy);
d) wpisów w żaden sposób nie związanych z prezentowanym artykułem lub spamu;
e) ataków personalnych;
f) komentarzy podpisanych cudzym imieniem i nazwiskiem;
g) reklam, ogłoszeń oraz ofert (w jakiejkolwiek formie) i stron łamiących prawa autorskie;
h) komentarzy zawierających dane osobowe;
i) wielokrotnych wpisów na ten sam temat;

4/ Nie odpowiadamy za autentyczność informacji zamieszczanych we wpisach użytkowników forum;

5/ W jednym wątku dopuszczamy posługiwanie się tylko jednym nickiem. W przypadku stwierdzenia schizofrenicznych wpisów, komentarze takie będą usuwane.

6/ Wykluczamy możliwość podszywania się w jakiejkolwiek formie pod innych użytkowników forum.

7/ Zastrzegamy sobie prawo usuwania komentarzy łamiących powyższy regulamin, nie informując ich autorów.

8/ Opinie (również krytyczne) nt. prezentowanych przez nas treści są zawsze mile widziane (pod warunkiem, że nie będą kolidowały z Regulaminem). Nie będziemy udzielać odpowiedzi na forum. Wszelkie uwagi kierowane do nas, jak również pozostałą korespondencję prosimy przesyłać na adres: redakcja@piotrkowski24.pl Odpowiadać będziemy wyłącznie drogą mailową.

Zmiany Regulaminu

Zastrzegamy sobie prawo zmian postanowień Regulaminu w dowolnym momencie, bez podawania przyczyn. Będą one jednak na bieżąco publikowane.