Policyjne podsumowanie świąt | eOpoczno.pl

Policyjne podsumowanie świąt

Views: 632

W trakcie świątecznego weekendu od 19 do 22 kwietnia 2019 roku, na drogach powiatu opoczyńskiego doszło do jednego wypadku drogowego, sześciu kolizji drogowych. Dwa zdarzenia drogowe spowodowane były przez nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

Do wypadku drogowego doszło 20 kwietnia br.  o godzinie 12.00 na  skrzyżowaniu ulic Inowłodzkiej i Skłodowskiej w Opocznie.  Policjanci  pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 35-letni kierujący oplem prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, 30-letniemu kierującemu motocyklem. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznał motocyklista, który  trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Dzień później policjanci zatrzymali  dwóch nietrzeźwych kierowców, obaj doprowadzili do kolizji drogowych.

Pierwszy z nich to 45-letni kierowca  volkswagena polo, który mając w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu, zderzył się z kierującym renault. Tego samego dnia, nietrzeźwy 24-latek bez uprawnień, kierował motorowerem, stracił panowanie nad  pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.  Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 24-latek  w chwili kolizji miał w organizmie  ponad 2,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *