Niedziela z "Pasiaczkiem" | eOpoczno.pl

Niedziela z „Pasiaczkiem”

Views: 766

Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, o godz. 12.00 na placu przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie wystartuje szósta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Pasiaczek”. Na scenie przy MDK z folkowym programem wystąpią zespoły z całej Polski, m.in. z: Łodzi, Żywca i Lublina.

Poza konkursem przed opoczyńską publicznością zaprezentuje się również gospodarz imprezy – Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”.

Przypomnijmy, że głównym celem „Pasiaczka” jest popularyzacja unikalnych i żywych elementów kultury tradycyjnej na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Ważną rolę odgrywa również integracja środowisk artystycznych, a w szczególności dziecięcych i młodzieżowych zespołów folklorystycznych z całej Polski.

Niedzielnemu wydarzeniu ponadto towarzyszyć będą: warsztaty z etnodizajnu z elementami sztuki wizualnej, warsztaty regionalnej twórczości ludowej i prezentacja rękodzieła ludowego oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży pn. „Poleczka zabiera dzieci w świat”.

Tegoroczna edycja Przeglądu wpisuje się w obchody Dnia Dziecka, których głównym organizatorem jest Dom Kultury. Konkurs otrzymał również dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 10 tys. zł. Dotacja została przyznana w ramach programu „Kultura Ludowa i Tradycyjna”.

Współorganizatorami imprezy są: Gmina Opoczno i Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”. Patronat nad wydarzeniem objęło między innymi eopoczno.pl.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *