Usiłowanie zabójstwa. Poszło o grzyby? | eOpoczno.pl

Usiłowanie zabójstwa. Poszło o grzyby?

Views: 1349

Wspólne spożywanie alkoholu zakończyło się ugodzeniem 50-letniego mężczyzny nożem w szyję. Sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Opoczyńscy policjanci zatrzymali  52-latka, który podejrzany jest o  usiłowanie zabójstwa 50-letniego znajomego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.  – Z zebranych na tym etapie postępowania informacji wynika, że  pod koniec września  młodszy z mężczyzn  wybrał się  do lasu na grzyby. Po drodze spotkał 52-letniego znajomego. Mężczyźni korzystając z okazji,  postanowili  uczcić spotkanie wspólnym spożywaniem alkoholu. Wsiedli do samochodu pokrzywdzonego i tam pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy kolegami wywiązała się kłótnia,  podczas której 52-latek wyciągnął rozkładany nóż i zadał swojemu kompanowi cios  w okolicę szyi – informuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

 Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali nad sprawą,  skrupulatnie zabezpieczyli na miejscu ślady, zebrali dowody, ustalili świadków co pozwoliło na  postawienie 52-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa .

Decyzją opoczyńskiego sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi  kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *