Morderstwo w Opocznie. Wśród zatrzymanych 15-latek! [FILM] | eOpoczno.pl

Morderstwo w Opocznie. Wśród zatrzymanych 15-latek! [FILM]

Views: 3825

Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o śmiertelne ugodzenie nożem 31 letniego mieszkańca Opoczna. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił także na postawienie zarzutów dwóm kolejnym osobom, w tym nieletniemu – podejrzanym o pomocnictwo w zbrodni. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec dwojga dorosłych zatrzymanych tymczasowy areszt. Nieletni będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Do czasu rozprawy osadzony zostanie schronisku dla nieletnich.

44-letni podejrzany o zabójstwo wcześniej był wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa w tym m. in spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Opoczyńscy policjanci w niecałą dobę od zgłoszenia śmiertelnego ugodzenia nożem ustalili i zatrzymali podejrzanych.

– Dramatyczne sceny rozegrały się 7 stycznia 2020r. około godziny 19.30  na jednej z ulic w Opocznie. Jak ustalili pracujący nad  sprawą policjanci, pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, która zakończyła się ugodzeniem nożem 31-latka. Sprawcy odjechali z miejsca zbrodni samochodem, zostawiając konającego mężczyznę na chodniku. Służby ratunkowe chwilę po zdarzeniu powiadomił znajomy ofiary. Niestety pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy medycznej w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w opoczyńskim szpitalu. Analizą sprawy zajęli się kryminalni z opoczyńskiej  policji. Skrupulatnie kompletowali materiał dowodowy, który z każdą chwilą przybliżał ich do rozwikłania okoliczności zbrodni. Docierali do świadków i zaczęli wiązać ofiarę z trojgiem mieszkańców Opoczna. Mozolna praca policjantów przyniosła efekty. Już w niecałą dobę od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o udział w zabójstwie. Okazali się nimi 44-letni mężczyzna, jego 34-letnia konkubina oraz 15-letni kuzyn sprawcy.

Poinformowała asp.szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.

Wszyscy usłyszeli zarzuty.  44-letni mieszkaniec Opoczna usłyszał zarzut zabójstwa, 34-latka oraz 15-latek zostali oskarżeni o pomocnictwo w zbrodni. Sprawcy grozi kara  nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *