Stulatka ze smartfonem! | eOpoczno.pl

Stulatka ze smartfonem!

Views: 797

Swoje setne urodziny obchodziła niedawno Rozalia Kacprzyk .z Małoszyc. To najstarsza mieszkanka gminy Poświętne. Dostojną jubilatkę z kwiatami i prezentem odwiedził wójt Michał Franas w towarzystwie kierownika KRUS w Opocznie MariI Witkowskiej, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego z Poświętnego Bolesławem Kośką oraz sekretarzem gminy Marią Grzybek. 

Pani Rozalia była bardzo wzruszona odbierając liczne życzenia i gratulacje w towarzystwie najbliższej rodziny, sąsiadów i przyjaciół wysłuchała każdego i osobiście podziękowała wszystkim za przybycie wręczając własnoręcznie wykonane serwetki.

Kierownik KRUS wręczając list gratulacyjny i kwiaty poinformowała o specjalnym dodatku do emerytury, wójt i władze gminy oprócz życzeń wręczyli także kwiaty i prezenty, podkreślając, że jubilatka  jest najważniejszym mieszkańcem gminy Poświętne.

Rozalia Kacprzak urodziła się 1 stycznia 1920 roku w Małoszycach obok Poświętnego, ochrzczona przez ks. Ludwika Zwolińskiego w bazylice św.Rodziny w Studziannie, wychowała troje dzieci, ma 8 wnucząt i 12 prawnucząt. Warto dodać, że jubilatka czuje się bardzo dobrze, jedyna jak mówi dolegliwość to słabszy słuch.

Ciekawostką i jednocześnie dużym zaskoczeniem dla przybyłych był fakt, że pani Rozalia doskonale posługuje się telefonem komórkowym, samodzielnie pisze smsy. Wójt Michał Franas żartował, że następną wizytę z jubilatką ustalą właśnie drogą krótkich wiadomości tekstowych, zaznaczając, że wszyscy są dumni z tak postępowej seniorki z gminy Poświętne.

Nie zabrakło także tradycyjnego tortu przygotowanego przez rodzinę pani Rozalii Kacprzak.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *